Strona ta poświęcona jest odnawialnym źródłom energii .W dzisiejszych czasach energia jest to bardzo drogi towar ,ale bez energii nie możemy się obejść ponieważ jest ona każdemu potrzebna .Możemy jednak próbować ją pozyskiwać na wiele innych sposobów aby zaoszczędzić na naszym domowym budżecie.
Reklamy


ENERGIA WIATRU

Wiatrak – najstarszy silnik wiatrowy. Przetwarza energię wiatru na energię kinetyczną w ruchu obrotowym. Jest poprzednikiem turbiny wiatrowej, którą czasami również nazywa się wiatrakiem.

Znane nam wiatraki (z pionową osią) wynaleziono w IX wieku we wschodniej Persji, do Europy dotarły pod koniec XII wieku. Pierwsze wiatraki służyły głównie do mielenia zboża, w pierwszej połowie XIV wieku na terenie obecnej Holandii zaczęto używać wiatraków do osuszania polderów. W późniejszych latach pojawiły się wiatraki tartaczne, inne mieliły i mieszały pigmenty, rozdrabniały skały na kruszywa, plotły sznury konopne, wyciskały olej, mieliły tytoń, drewno (na papier), zboża, kakao, kawę lub gorczycę (na musztardę). Aktualnie wiatraki używane są w skansenach oraz elektrowniach wiatrowych.

Typy historyczne wiatraków: koźlak, paltrak, holender.

Wiatraczkami nazywane są wiatraki – zabawki i (błędnie) rozmaitego rodzaju wentylatory.

Reklamy

Pozycjonowanie tanio


Reklamy

SIATKI PRZECIW OWADOM
www.siatka-na-okna.bulok.info
Odnawialne żródła energi | energia odnawialna to siła i przyszłośćPozycjonowanie |

Login


Reklama